Пілатес - що це?

Пілатес - це комплекс фізичних вправ, розроблений Йозефом Пілатесом. На відміну від інших різновидів фітнесу, пілатес носить скоріше оздоровчий, а не силовий характер. Більш того, дана методика може виступати в ролі реабілітації тіла після тривалої відсутності фізичного навантаження, наприклад, після серйозної травми або захворювання.

Йозеф Пілатес був відомим спортивним фахівцем в області фітнесу. Ще дитиною, Йозефа застали тяжкі хвороби, після чого він почав цікавитися спортом і вести здоровий спосіб життя. Завдяки фізичним вправам, Йозеф не тільки підкріпив своє здоров'я, але і став одним з кращих професіоналів у світі фітнесу. Під час Першої світової війни Пілатес, застосувавши свій метод вправ на поранених солдатах, ставив їх на ноги. Пізніше він іммігрував з рідної Німеччини в США, де і відкрив свою першу школу, в якій навчав власних методів фізичних вправ.

 На сьогоднішній день пілатес став дуже популярним фітнес напрямком. Їм можуть займатися люди будь-якого віку з будь-яким рівнем підготовки.

Результат занять пілатесом. Як же без результату?! Адже, кожен з нас прагне до нього. Ось що дадуть вам пілатес заняття:

  • Міцні м'язи. Пілатес спрямований на зміцнення всіх м'язів вашого тіла, а особливо, спинних м'язів. Поліпшується постава, і зменшуються болі (при захворюванні спини);
  • Насичення м'язів. Також, заняття пілатесом активно сприяють поліпшенню кровообігу, постачання поживних речовин і кисню в м'язи;
  • Сила і гнучкість. Гімнастика пілатес сприяє зміцненню кісток, поліпшення еластичності і гнучкості суглобів і сухожиль;
  • Спокій і задоволення.
  • Пілатес покращує загальний емоційний стан людини. На занятті вас покинуть усі погані думки, проблеми, їх замінить гармонія і задоволення.

 

pilates na oboloni

 

Основні принципи пілатесу

Пілатес має свою структуру принципів. Їх потрібно дотримуватися, щоб заняття  було дійсно ефективним, і ви відчули результат. Основні принципи пілатесу наступні:

Дихання. Виконуючи будь-яку вправу,  правильно дихайте. Ваше дихання повинно бути розміреним, рівним і стабільним. Метод пілатесу використовує «реберне» дихання, яке є важливою частиною вправ. Повітря, що надходить в легені під час вправ, не розширює передню частину грудної клітки і не надуває живіт, а концентрується на заповненні нижньої частини легенів і, таким чином, виникає відчуття, що ви роздмухуєте спину. Ця форма глибокого дихання дозволяє нахилятися і рухатися, не обмежуючи обсяг вдихуваного повітря.

Центрация. Всі рухи, що виконуються при занятті пілатесом, повинні виходити від вашого центру - м'язів попереку і живота. Ви повинні звертати увагу саме на м'язи вашого центру.

Концентрація. Пілатес має спеціальні вправи, які спрямовані на розвиток концентрації м'язів тіла, а також стійкості й уміння знайти потрібний баланс. Суть у тому, що вправи самі по собі дуже непрості для виконання, проте їх виконання дає прекрасний результат. Ви навчитеся знаходити баланс свого тіла і займати правильні точки опори абсолютно в будь-яких положеннях.

Координація. Роблячи той чи інший рух, ви повинні і активувати всю вашу свідомість. Щоб координувати свої рухи правильно, ви повинні чітко розуміти, що будете робити далі.

Візуалізація. Виконуючи вправу, намагайтеся представляти роботу вашого тіла в свідомості. Уявляйте, як скорочується та частина тіла, яку ви тренуєте. Ефективність даного прийому перевірена часом, а результат гарантований.

Релаксація. Вмійте відключати всі сторонні думки, що не належать до занятіяю пілатесом. Очищайте вашу свідомість і вимикайте внутрішній діалог. Є тільки свідомість і ваше тіло.

Плавність. Всі рухи повинні бути виміряними і спокійними. Не допускається виконання вправ в надмірному темпі і з несподіваними преривчастим рухами.

Регулярність. І, звичайно ж, ви отримаєте бажаний результат за умови регулярності занять. Один урок на тиждень нічого не дасть. Пілатес повинен стати вашим другом, з яким ви зустрічаєтеся кожен день.

Універсальність пілатес занять. Заняття не вимагають ніякої підготовки (пілатес не має рівнів). Для тренування підходить будь-який вік. Тому, як то кажуть: «Ноги в руки і вперед!». Все залежить тільки від вас!

 

Тренер напрямку - Тетяна Блажиєвська.